« Ožujak 2024 »

Mala škola ribolova
Autor: Vinko Pilipović, 2. 11. 2018.

U subotu 20.10. 2018. u prijepodnevnim satima na jezeru  Bajer održan je prvi dio projekta Mala škola ribolova za učenike šestih razreda. Organizirao ga je profesor Josip  Drmić u suradnji sa  Zajednicom športsko-ribolovnih udruga Đakovo. Cilj projekta bio je potaknuti učenike na boravak u prirodi, istaknuti obvezu svakog pojedinca na odgovorno ponašanje i brigu o okolišu te steći osnovne vještine rukovanja ribolovnim priborom. U projektu je sudjelovalo 25 učenika.

Pozdravnu riječ na početku druženja uputio je v.d. predsjednika Zajednice  gospodin Zvonko Zorić te poručio da će najmarljivije od njih  Zajednica nagraditi godišnjim dozvolama za ribolov. Uz ribički slogan „Bistro!“ poželio je puno zdravlja i dobrog ulova.

Teorijski dio u obliku predavanja održao je gospodin Željko Kovač, član uprave ZŠRU Đakovo i dugogodišnji sudac šaranskih kupova i lige u Hrvatskoj. Učenici su pažljivo odslušali predavanje o osnovama sportskog ribolova i važnosti zaštite ribljeg fonda te dobili odgovore na ono što ih je zanimalo. Praktični dio vodio je profesor Drmić uz pomoć volontera ribolovaca  iz udruge Bajer koji su podučavali učenike ribolovu te pritom  pomno pazili da im se nešto ne dogodi. Na kraju druženja organizator je posebno zahvalio Zajednici, a sve je ovjekovječeno zajedničkom fotografijom.

Oduševljenje i zadovoljstvo na licima učenika nakon prvih ulovljenih riba dokazalo je da je projekt itekako uspio. S nestrpljenjem očekujemo proljeće kada će se na jezeru Jošava u obliku različitih natjecanja malih ribolovaca provesti drugi dio projekta.

Tekst: Josip Drmić, prof.

Fotografije: Jasmina Munćan, prof.