Upis u srednje škole
Autor: Ante Andabak, 3. 6. 2020.

Dragi osmaši, poštovani roditelji, sve informacije o postupku prijava i upisa u srednju školu za školsku godinu 2020/21. dostupne su u publikaciji Idemo u srednju. Još više publikacija nalazi se u stupcu desno na naslovnoj stranici www.upisi.hr.

Klikom na Opširnije saznat ćete puno korisnih informacija o upisu u srednju školu.

Važni dokumenti za upise u 1. razred srednje škole u šk. god. 2020./21.:

- Pravilnik o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u I. razred srednje škole dostupan je ovdje.

- Pravilnik o izmjenama i dopunama Pravilnika o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u 1. razred srednje škole dostupan je ovdje.

- Odluka o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2020./21. dostupna je ovdje.

Najvažniji datumi (ljetni rok) i postupci vezani za prijavu učenika u elektronički sustav prijava za srednju školu (dodatne informacije nalaze se na stranici www.upisi.hr).

Početak prijava u sustav.

od 1. 6. 2020.

Početak prijava obrazovnih programa.

8. 7. 2020.

Završetak prijave obrazovnih programa koji zahtijevaju dodatne provjere.

12. 7. 2020.

Provođenje dodatnih ispita i provjera te unos rezultata.

13. – 16. 7. 2020.

Rok za dostavu dokumentacije kojima se ostvaruju dodatna prava za upis.

13. 7. 2020.

Unos prigovora na unesene ocjene, natjecanja, rezultate dodatnih provjera i podatke na temelju kojih se ostvaruju dodatna prava za upis.

20. 7. 2020.

Završetak prijava obrazovnih programa i početak ispisa prijavnica.

22. 7. 2020.

Krajnji rok za zaprimanje potpisanih prijavnica (učenici donose razrednicima, a ostali kandidati šalju prijavnice Središnjem prijavnom uredu) i brisanje s lista kandidata koji nisu zadovoljili preduvjete ili dostavili prijavnice.

24. 7. 2020.

Objava konačnih ljestvica poretka.

25. 7. 2020.

Dostava dokumenata koji su uvjet za upis u određenu školu (potvrda šk. medicine, obiteljskog liječnika ili liječnička svjedodžba medicine rada, dokumenti za ostvarena dodatna prava za upis te dostava potpisanog obrasca o upisu u 1. razred srednje škole (upisnice) u srednju školu u koju se učenik upisao. Škole same određuju točne datume za zaprimanje upisnica i dodatne dokumentacije u sklopu ovdje predviđenog razdoblja te ih objavljuju u natječaju i na svojoj mrežnoj stranici i oglasnoj ploči škole.

27. 7. – 31. 7. 2020.

Službena objava slobodnih mjesta za jesenski upisni rok.

12. 8. 2020.

Objava slobodnih upisnih mjesta nakon jesenskog roka.

3. 9. 2020.

Ističemo da je ove godine propisana mogućnost dostave prijavnica za upis, upisnica u školu, kao i dokumenata o ispunjavanju posebnih uvjeta za upis osobno ili elektroničkim putem.

Škola će obavijestiti učenike i roditelje/skrbnike o e-adresama na koje mogu slati dokumentaciju.

Sva propisana dokumentacija može se fotografirati ili skenirati te poslati elektroničkim putem. Što se tiče dostavljanja originalne dokumentacije u osnovnu školu (prijavnice učenika koji su je poslali elektroničkim putem), dostavljanje originala nije potrebno.

Dostava potpisanog obrasca o upisu u 1. razred srednje škole (upisnice) u srednju školu u koju se učenik upisao.

od 27. do 31. 7. 2020.

Obveza je školske ustanove na svim vidljivim i dostupnim mjestima obavijestiti učenike i roditelje/skrbnike o e-adresama na koje mogu slati dokumentaciju.

Isto tako, prilikom dostavljanja dokumentacije elektroničkim putem učenik ili roditelj/skrbnik može se izjasniti i o izbornim predmetima te odabiru stranog jezika, kao i o svim posebnostima koje su vama važne za organizaciju nastave u sljedećoj školskoj godini.

Originalnu dokumentaciju učenika koja se predaje u srednju školu (upisnice i dokumenti koji su uvjet za upis) učenik ili roditelj/skrbnik može donijeti do kraja rujna 2020.

Pedagoginja:

Anđa Pavlinović