Izvrsni rezultati goranovaca na LiDraNu
Autor: Ante Andabak, 15. 2. 2021.

Međuopćinska smotra LiDraNo održana je 12. veljače 2021. godine, a domaćin je bila Osnovna
škola “Vladimir Nazor”. Zbog trenutne epidemiološke situacije, Smotra je održana u nešto drugačijim uvjetima, a učenici su se predstavili u svim kategorijama osim u skupnom scenskom izrazu. Pojedinačni scenski izraz održan je u Centru za kulturu, a novinarski i literarni izraz preko aplikacije Zoom.

Goranovci su sudjelovali u svim kategorijama te ostvarili izvrsne rezultate. Na županijsku razinu Lidrana prošli su:

LITERARNI IZRAZ

Ante Muller (7.b) s radom Ime je znamen (mentorica Mihaela Andabak)

POJEDINAČNI SCENSKI IZRAZ

Nevena Duvnjak (3.b) s monologom Dnevnik Pauline P. (mentorica Anđelka Blažević)

Petra Nerovčić (5.a) s kazivanjem poezije Zaljubljena u čitav svijet (mentorica Marija Biuk)

NOVINARSKI IZRAZ

Ema Šimić (6.b) s osvrtom o online nastavi Bilješke jedne petašice (mentorica Ivana Matić)

Nika Vujnović (6.b) s izvještajem o povratku domaćinstva u školu Uredan dom - uči o tom! (mentorica Ivana Matić)

Školski list Goran (urednica Karla Domazet, 6.b)

RADIJSKA EMISIJA

Radijska emisija "Kućni ljubimci" koju su realizirale urednica Eva Mari Labak (6.c), voditeljice Aneta Vidaković (6.c) i Ana Krišto (6.b), montažerka Ema Šimić (6.b) te novinarke i snimateljice Iva Čajkovac (6.c) i Mirjam Željka Lovas (6.c) (mentorica Ivana Matić)

Moramo spomenuti da su “Kućni ljubimci” prva radijska emisija u režiji goranovaca koja je sudjelovala na Lidranu, stoga ih posebno pohvaljujemo.

Na Smotri su sudjelovali i učenici: Nika Zorić (novinarski rad), Ema Dražetić (literarni rad), Larissa Janković (literarni rad), Aurora Škrlin (literarni rad) te Ilija Mikić (pojedinačni scenski nastup) kojeg je stručno povjerenstvo posebno pohvalilo. Čestitke i vama, dragi učenici, na trudu, radu i talentu!

Iznimno smo ponosni i čestitamo učenicima i mentoricama na izvrsnim rezultatima te im želimo puno uspjeha na županijskoj razini koja će se održati u Osnovnoj školi “Grigor Vitez” u Osijeku u razdoblju od 16. do 19. ožujka.