Popis odabranih udžbenika za školsku godinu 2017./2018.

« Veljača 2018 »

Dan sigurnijeg interneta
Autor: Vinko Pilipović, 12. 2. 2018.

6. 2. 2018. obilježili smo u školi Dan sigurnijeg interneta brojnim aktivnostima za učenike.

U suradnji  s Centrom za sigurniji internet, primjenom njihovog edukacijskog paketa obilježili smo taj važni datum pod ovogodišnjim nazivom „Stvaraj, poštuj i poveži se! Bolji internet počinje s tobom!“

Provedene su radionice za učenike: Povelja sigurnosti na internetu i Video referat. Učenici su pisali literarni radove, proveden je online kviz za učenike te društvena edukativna igra za učenike u kojoj su učenici, pomičući pijune na ploči, ujedno učili o sigurnosti na internetu. Učenici su sa svojim učiteljima razgovarali o sigurnosti na internetu te o razlozima  korištenja informacijsko-komunikacijske tehnologije (učenje, traženje informacija, zabava, dopisivanje s prijateljima i dr.) Proveli smo i radionice s učenicima 5. razreda Sigurnost na internetu koji su na plakatima navodili pravila ponašanja na internetu. Učenicima 5. razreda podijeljena je i brošura HAKOM-a „Kako zaštititi dijete u svijetu interneta, mrežnih tehnologija i mobilnih telefona“. Brošura je namijenjena djeci i roditeljima.

Učenici koji pohađaju program za darovite učenike, prezentirali su svojim prijateljima iz razreda na satu razrednika rezultate ankete koju su proveli s učenicima svih 7. razreda pod nazivom „Zašto nam je internet tako važan?“

Učenici 4.b razreda su s učiteljicom Anđelkom Blažević napravili video u sklopu obilježavanja Dana sigurnijeg interneta.
Video uradak učenika 4.b razreda

Više o sigurnosti na internetu možete pročitati na stranicama Centra za sigurniji internet www.csi.hr

Ljilja Runje, prof. psihologije