« Svibanj 2024 »

Škola u prirodi - Orahovica
Autor: Marijana Bago, 7. 11. 2011.

I ove su godine učenici trećih razreda u pratnji svojih učiteljica i učitelja  boravili u Orahovici i realizirali program ŠKOLA U PRIRODI.
     U ponedjeljak 24. 10. u ranim jutarnjim satima 69 učenika trećih razreda krenulo je na put u Orahovicu. Za mnoge učenike to je bilo i prvo odvajanje od roditelja na više dana.

Vremena za tugovanje nije bilo jer ih je u Orahovici dočekao učitelj plivanja i ukratko ih upoznao sa svakodnevnim aktivnostima. Nakon smještaja u sobe učenici su krenuli na bazen. Nakon inicijalnog testiranja plivanja raspoređeni su u skupine. Dok je jedna skupina bila na plivanju, druga skupina je imala nastavu i vrijeme za igru na igralištu. U šetnji gradom posjetili su stari mlin, lokomotivu „ Ćiru“ i muzej „Park prirode Papuk“ gdje su razgledali eksponate iz 13. stoljeća. Na povratku kupljene su razglednice. Drugi dan smo posjetili ranč „ Koral“ gdje su učenici uživali u jahanju konja, gađanju lukom i strijelom, hranjenju životinja i šetnji šumom. Uz nastavne sadržaje koje su učenici svakodnevno savladavali bilo je vremena i za zabavu.
    Posjet disco klubu , „pidžama party - šiz friz“,  Orahovica traži zvijezdu  i noćno kupanje je ostavilo poseban trag.
     Uz lijepo sjećanje na boravak u Orahovici neki su ponijeli trajnu uspomenu u obliku diploma za najuredniju sobu, za najluđu frizuru, za ples i pjevanje i za  natjecanje u plivanju, a gotovo svi učenici su dobili diplome za plivanje.
    Uz učenje, plivanje , igru i zabavu došao je i zadnji dan, subota 29. 10. dan za pakiranje i povratak kući. Na povratku kući naišli smo u Našički Markovac i uživali u malom životinjskom carstvu.

Fotografije moižete pogledati na sljedećem linku.

Tekst napisala: Ljiljana Andrić, učiteljica