« Svibanj 2024 »

Goranovci postižu izvrsne rezultate
Autor: Vinko Pilipović, 26. 2. 2012.

Županijski susret LiDraNo 2012. održan je 21. veljače u osječkoj OŠ Antuna Mihanovića. U prepunoj velikoj dvorani lidranovce su pozdravili osječki gradonačelnik Krešimir Bubalo, ravnatelj škole Josip Mandurić i Jasna Slivac, predsjednica Županijskog povjerenstva. Među stotinu sedamdeset i pet učenika koji su sudjelovali na ovogodišnjem LiDraNu bilo je i osam učenica iz naše škole: Jelena Martinović s mentoricom Maricom Petrović u kategoriji pojedinačnog scenskog nastupa, Matea Zovko i Ana Bunarkić s mentoricom Mihaelom Andabak u kategoriji literarnog izraza, Tamara Vrtarić, Iva Bago, Leonarda Bejuk i Anica Tubanović s mentorom Antom Andabakom u kategoriji samostalnog novinarskog izraza te Lara Lender, glavna urednica školskoga lista Goran, s mentorom Antom Andabakom u kategoriji školskog lista. I ove su godine, mogli bismo zaključiti već pomalo tradicionalno, najbrojniji učenici s područja Đakovštine bili upravo iz naše škole.

Pravovremen i redovit rad mentora s učenicima urodio je i ove godine plodom pa su na državni susret predloženi sljedeći radovi: Kako su đaci postali superjunaci - članak Ive Bago iz 6.b razreda, Puna škola volontera - članak Leonarde Bejuk iz 8.a razreda, Odzvonilo učeničkom zvonjenju - članak Tamare Vrtarić iz 7.b razreda, a prosudbeno povjerenstvo posebno je pohvalilo i izvješće Anice Tubanović iz 8.d razreda Papirnata Hrvatska u plastičnoj Europi. Zapažen uspjeh postigao je i ponos naše škole - školski list Goran koji je uz još tri osječka školska lista (KBG, Frangipane i Mlado klasje) također predložen za državni LiDraNo. Treba napomenuti da su i Jelena Martinović, Matea Zovko i Ana Bunarkić zaslužile pohvalu za uložen trud i dolazak do županijske razine, baš kao i njihove mentorice. Na kraju možemo zaključiti da je i ovaj LiDraNo još jedan od dokaza da učenici OŠ „Ivan Goran Kovačić“ nastavljaju postizati izvrsne rezultate na svim natjecateljskim razinama.

Fotografije sa županijskog susreta LiDraNo 2012. možete pogledati na sljedećem linku.

Tekst i fotografije Ante Andabak