« Listopad 2017 »

Knjižnjičar: J. Drmić

Nezaobilazna prostorija naše škole je školska knjižnica i čitaonica.
   U njoj snabdijevamo učenike školskom lektirom i svim drugim naslovima koja ih zanimaju, i kojima naravno raspolažemo.

U školskoj knjižnici i svi učitelji dobivaju potrebne priručnike i udžbenike, časopise i svu potrebnu stručnu literaturu za rad u redovitoj i dopunskoj nastavi, kao i ostalim grupama slobodne aktivnosti.

Naša školska knjižnica je dobro opremljena. Raspolažemo sa oko 8000 knjiga, od kojih oko 6000 spada u učenicki fond, a ostali dio u učiteljski fond. Svaki mjesec, svaki učenik naše škole, dobiva po knjgu lektirnog naslova.
Radimo svaki dan ; obuhvaćeni su svi učenici od 1. – 8. razreda.

Osim posudbe knjiga učenici u knjižnici mogu dobiti svu stručnu pomoć, pogledati film, crtić, TV-emisije,…
     U knjižnici dobivamo i časopise i novine. Tu je modra lasta, Drvo znanja, Zvrk, Jezik, Meridijani i još mnogi, koji su također na raspolaganju učenicima i učiteljima, opet za opću naobrazbu, za rad po grupama, itd.

Knjižnica je trenutno u procesu informatizacije. Knjige unosimo u bazu podataka programa Metel Win.

U školsku knjižnicu redovito dolaze i naši bivši učenici, srednjoškolci, po lektire za srednju školu koju također posjedujemo u zavidnom broju.
Što drugo reci, nego navratite vrata su vam otvorena i, koliko budemo znali, toliko ćemo vam reći.