« Rujan 2018 »

Pedagoginja

Anđa Pavlinović, pedagoginja

Poslovi pedagoginje škole

Rad pedagoginje u školi možemo podijeliti na više područja:

planiranje i programiranje

rad s učenicima

rad s učiteljima

te rad s roditeljima.

Pedagoginja sudjeluje u planiranju  Godišnjega plana i programa rada škole i Školskog kurikuluma. Poslove neposrednog sudjelovanja u odgojno-obrazovnom procesu ostvaruje radom u povjerenstvu za upis učenika u prvi razred koje utvrđuje zrelost djece pri upisu i formira razredne odjele.
Rad s učenicima jedna je od sljedećih komponenti rada školske pedagoginje, a ostvaruje se kroz savjetodavan i individualan rad s učenicima koji doživljavaju neuspjeh, s odgojno zapuštenim učenicima, učenicima koji imaju problema u ponašanju i učenicima s obiteljskim problemima. Tijekom školske godine u nekoliko navrata vrši uvid u rad učenika prvih razreda radi otkrivanja učenika koji bi trebali pohađati dopunsku i dodatnu nastavu.

Pedagoginja radi s učenicima i pedagoške radionice koje su iz raznih područja i ovise o planu pedagoga za tekuću godinu.

Rad pedagoginje s učiteljima odnosi na praćenje  realizacije nastavnog plana, Za vrijeme školske godine hospitira  nastavi  s ciljem promatranja određenog dijela nastavnoga procesa, a rezultate tih hospitacija izlaže tijekom učiteljskih vijeća Stručno usavršavanje učitelja odvija se za na Učiteljskom vijeću i individualnim savjetovanjima.

Rad s roditeljima odvija se tijekom školske godine na individualnim susretima. S roditeljima učenika pedagoginja radi i radionički. Roditelji u školu dolaze na poziv pedagoginje ili sami, prema potrebi. Školska pedagoginja sudjeluje u radu Vijeća roditelja koje upoznaje s uspjehom učenika i drugim aktualnim temama. U suradnji s liječnicima školske ambulante prati realizaciju zdravstvene i socijalne zaštite učenika.

RADNO VRIJEME          pedagoginje

ponedjeljak        13-19