« Svibanj 2024 »

Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje
Autor: Vinko Pilipović, 14. 10. 2010.

15. 10. 2010. u našoj školi obilježen je Dan zahvalnosti za plodove zemlje. Učiteljice prvih razreda organizirale su na prigodnu temu integrirani dan. Integrirali smo predmete: hrvatski jezik, prirodu i društvo, vjeronauk i likovnu kulturu.

Prethodnog dana posjetili smo jednu pekaru u neposrednoj blizini škole kako bi kod učenika pobudili što veći interes za sadržaje integriranog dana. S velikim su zanimanjem promatrali kako od brašna nastaju različiti proizvodi pomoću suvremene tehnologije.

Integrirani dan započeli smo prigodnim programom scenske skupine. Nakon toga učenici su se izmjenjivali po učionicama jer je svaka od učiteljica bila zadužena za provođenje jednog predmeta, a sve s ciljem osvješćivanja koliko su bitni plodovi zemlje za život čovjeka i drugih živih bića. Kroz sve predmete naglasak je bio na pravilnom odnosu prema kruhu jer ga mnogi u svijetu nemaju.

Najzanimljivije je bilo u školskoj kuhinji gdje je organiziran sat likovne kulture. Učenici su od tijesta oblikovali svoje pecivo. Uživali su u ulozi pekara te pokušavali biti što kreativniji i maštovitiji. S nestrpljenjem su promatrali kako pecivo u pećnici raste i postaje rumenije, a zamamni miris se širio po cijeloj školi.
       Na kraju dana učenici su zajedno sa učiteljicama blagovali pecivo koje su sami ispekli. S ponosom su gledali svoje uratke te ih nudili i ostalim učenicima i djelatnicima u školi.

Tekst napisala: učiteljica Anđelka Blažević

Učiteljica 1.d razreda, Mara Čar, za tu je prigodu svojim učenicima ispekla nekoliko vrsta kolača i počastila ih.

Fotografije obilježavanja Dana kruha možete pogledati u galeriji fotografija