« Svibanj 2024 »

Dan otvorenih vrata
Autor: Vinko Pilipović, 4. 4. 2019.

Dan otvorenih vrata pod nazivom Svi naši uspjesi u zgradi predmetne nastave i Kako do uspjeha u zgradi razredne nastave održan je 22. ožujka 2019. godine. Sve je započelo u popodnevnoj smjeni, odnosno u 17 sati. Velik broj učenika okupio se najviše ispred zgrade predmetne nastave jer su se u njoj održavale prilično zanimljive radionice. U radionicama su mogli sudjelovati svi zainteresirani učenici i roditelji učenika koji su to htjeli, a odlazili su na one koje su im se činile najviše zanimljive. U posjet radionicama pridružili su se i učenici iz srednje škole, a najviše je bilo naših bivših Goranovaca. Sveukupno je bilo dvadeset radionica, a najviše ih se održalo u zgradi predmetne nastave.

„We are the champions“ bio je naziv radionice iz Engleskog jezika, a na njoj su djeca gledala uspjehe s natjecanja, iskušavali svoje vještine u poznavanju engleskog jezika, igrali igre poput „Spelling bee“ i druge. Voditeljice radionice bile su profesorice Goranka Šimić, Valentina Blažević, Marija Tokić i Jelena Prskalo. Sudjelovali su učenici 5., 6., 7. i 8. razreda, a sudjelovalo je 20 učenika. Radionica je održana u učionici Engleskog jezika.

„Svi naši Gorani“ bila je izložba školskog lista Goran, foto i video prezentacija bivših učenika naše škole te predstavljanje uspjeha s natjecanja. Voditelji radionice bili su profesor Ante Andabak te profesorice Jasmina Munćan, Marija Biuk i Mihaela Andabak. U radionici su sudjelovali učenici 5., 6., 7. i 8. razreda. Sudjelovalo je 20 učenika, a radionica se održala u učionici Hrvatskog jezika.

„Zdrava prehrana“ bio je naziv radionice iz Biologije. Svrha radionice bila je educirati djecu i učenike kako se zdravo i pravilno hraniti te kako na brz i jednostavan način možemo pripremiti zdrav i ukusan obrok, u ovom slučaju smoothie. Tijekom radionice predstavljeni su plakati učenika 8. razreda te rezultati s natjecanja. Radionicu su vodile profesorice Mirjana Kereta, Marina Filipović te Tihana Kreković. U radionici su sudjelovali učenici 5., 6., 7. i  8. razreda, a radionica se održavala u učionici Biologije i Kemije.

„Matematički trikovi“ bila je radionica povodom Dana broja pi. Učenici su se natjecali u zapisivanju decimala tog broja. Pobjednik, odnosno predstavnik svakog razreda, bio je učenik koji je znao najviše njegovih decimala. U natjecanju su sudjelovali učenici 7. i 8. razreda. Na radionici bili su predstavljeni rezultati s natjecanja te izrada origamia. Voditelji radionice bile su profesorice Ljiljana Brajko, Slavica Križić, Marija Tokić te profesor Zdravko Ćurić. Sudjelovali su učenici 5., 6., 7. i 8. razreda, a radionica se održala u učionici Fizike.

„Poznati Goranovci i povijest naše škole“ bila je radionica u kojoj su se predstavljali plakati te PowerPoint prezentacije. Voditeljice su bile profesorice Marija Bučanović i Heidi Teer. Radionica je održana u učionici Povijesti i Geografije.

„Ja poduzetnik“ bila je radionica u sklopu Tehničke kulture, a izrađivali su se uporabni predmeti. Voditelj radionice bio je profesor Damir Ereš, a sudjelovali su učenici 8.c razreda. Radionica je održana u učionici Tehničke kulture.

„Igrom do znanja“ bila je radionica u kojoj su učenici mogli testirati svoje znanje pomoću Kahoot-a (kviza općeg znanja). Predstavljali su se rezultati sa svih županijskih i državnih natjecanja po predmetima. Voditeljice radionice bile su profesorice Marija Biuk i Jasmina Munćan.

„Škola ribolova“ bila je radionica u kojoj je naš knjižničar Josip Drmić podučavao učenike o ribolovu i ribarstvu. Sudjelovali su učenici 6. razreda, a radionica se održala u čitaonici.

„Vizualni identitet škole“ radionica je na kojoj su bili predstavljeni plakati iz Likovne kulture te estetsko ambijentalno uređenje prostora škole. Voditeljica radionice bila je profesorica Mirta Buković.

„Od riječi do pjesme“ radionica je na kojoj su učenici svirali, pjevali te pisali kratke pjesme sa zadanim riječima. Učenici Glazbene škole odsvirali su nam neke skladbe, a neki su se predstavili i s pjevanjem. Voditeljice radionice bile su profesorice Mihaela Andabak, Magdalena Goluža te sestra Jelena. U radionici je sudjelovalo 10 - 15 učenika, a sve je bilo održano u učionici Hrvatskog jezika.

Radionica „Play atention“ bila je važna za vježbanje pažnje i koncentracije za uspješnije učenje, a vodile su je pedagoginja Anđa Pavlinović i psihologinja Ljilja Runje. U radionici su sudjelovali učenici 6.b i 6.c razreda, a radionica se održala u učionici Vjeronauka.

Sljedećih osam radionica održano je u zgradi razredne nastave.

„Likovna“ je bila radionica na kojoj su učenici pokazivali svoje likovne vještine i sposobnosti te su prikazivali proljeće u likovnim radovima. Radionicu je vodila učiteljica Zdenka Perić, a u radionici je sudjelovalo 15 učenika.

„Scenske igre i improvizacije“ bila je radionica na kojoj su učenici predstavljali razne igrokaze, a vodila ju je učiteljica Anđelka Blažević.

„Glazbene zanimljivosti“ bila je radionica u kojoj su se prikazivali uspjesi Glazbene škole na natjecanjima te brojni nastupi zbora Glazbene škole. Učenici su na radionici isprobavali i sami svirali razne vrste instrumenata te isprobavali svoje vještine. Radionicu su vodile profesorice Marijana Matijević, Matea Matić, Maja Varga te profesor Tomislav Radičević.

Ostale radionice bile su: „Ples pisanja“, „Likovna“, „Zabavna matematika“, „Likovna“ te radionica „Play atention“.

Dan otvorenih vrata trajao je od 17 do 19 sati, ali neki učenici u zgradi predmetne nastave zadržali su se u pečenju palačinki čak do 20 sati. Svi učenici bili su jako zadovoljni održanim radionicama jer su se dobro zabavili i nešto novo naučili.

Atmosferu sa radionica možete pogledati u fotogaleriji.

Antea Nikolić, 8.b