Ovaj tjedan: 2079
Županijska smotra LiDraNo 2022.
Autor: Josip Drmić, 21. 3. 2022.

Pojedinačni dramski izraz – izravan plasman na državnu smotru, školski list Goran i radijska emisija predloženi!!

Učenici naše škole ostvarili su odlične rezultate na Županijskoj smotri učeničkog literarnog, dramskog, scenskog i novinarskog stvaralaštva koja je održana 17. ožujka 2022. u organizaciji Osnovne škole „Grigor Vitez“ iz Osijeka. Učenici su svoje radove predstavljali na dvije lokacije. Pojedinačni dramski izraz odvijao se uživo u Kulturnom centru u Osijeku, a ostali izrazi online.

Osnovnu školu „Ivan Goran Kovačić“ na županijskoj razini Smotre predstavljali su:

Nevena Duvnjak (4.a) s monologom Tajni agent i prepisivanje (mentorica Anđelka Blažević).

Emanuel Forempoher (3.c) s literarnim tekstom Dadina bašča (mentorica Zrinka Funarić).

Rita Plavčić (7.b) sa samostalnim novinarskim radom O strahu od koronavirusa, potresa i testova (mentorica Marija Biuk) .

Aneta Vidaković (7.c), Marija Lacković (8.b), Ema Šimić (7.b), Iva Grubeša (7.b) i Mirjam Željka Lovas (7.c) s tematskom radijskom emisijom Disleksija (mentorica Marija Biuk) .

Nika Vujnović (7.b), urednica školskog lista Goran (voditeljica novinarske skupine bila je Ivana Matić).

Izravni plasman na državnu smotru ostvarila je Nevena Duvnjak na čiji nastup Povjerenstvo nije imalo ni jednu primjedbu, a pohvaljena je i mentorica Anđelka Blažević koja je izabrala tekst. Neveni je ovo bio četvrti nastup na županijskoj smotri.

Pedeseti broj školskog lista Goran predložen je za državnu razinu kao najbolji i najstariji školski list u Osječko-baranjskoj županiji.

Radijska emisija o Disleksiji predložena je za državnu razinu kao emisija s odlično obrađenom temom koja je bila za nijansu bolja od drugih.

Od srca čestitamo učenicima i mentoricama!