« Svibanj 2024 »

Dan sigurnijeg interneta
Autor: Jasmina Munćan, 22. 2. 2023.

Dan sigurnijeg interneta u našoj školi obilježili smo s učenicima od 1. do 8. razreda u suradnji s Centrom za sigurniji internet. Tema ovogodišnjeg Dana sigurnijeg interneta bila je Zajedno za bolji internet. Cilj projekta jest poticanje i promicanje sigurnije i odgovornije upotrebe tehnologije i mobilnih uređaja među djecom i mladima. Učenicima 5. razreda psihologinja je provela radionicu Sigurnost na internetu te im podijelila HAKOM-ov kratki vodič za roditelje i učenike Kako se zaštititi u svijetu interneta i mobilnih uređaja. S učenicima nižih razreda razrednici su razgovarali o pravilima ponašanja na internetu i proveli radionicu Naše online vrijeme-igrice, kupovina, društvene mreže. S učenicima viših razreda razrednici su razgovarali o sigurnosti korištenja društvenih mreža te proveli radionicu Online izazovi - koliko je tanka granica između zabave i opasnosti. Tema sigurnosti na internetu prisutna je u raspravama tijekom cijele školske godine te učenici s učiteljima razgovaraju o svojim iskustvima na internetu i društvenim mrežama. Učenici o pravilima ponašanja i vremenu provedenom na internetu razgovaraju i sa svojim roditeljima. Zaključak je ovog projekta taj da se svake godine na tržištu pojavi neka nova društvena mreža te da odrasli moraju biti uključeni i pratiti novosti kako bi djecu mogli savjetovati o zaštiti i sigurnosti na internetu.

psihologinja Ljilja Runje